21 Ekim 2010 Perşembe

CİLDİNİZE GÖRE KİVİ MASKESİ


Her cildin kendine has özellikleri vardır. Bu ciltlerin vitamin ve mineralleri enzimleme kapasiteleri aynı değildir. Kalın ve yağlı ciltlerde emilim daha zordur ve ölü tabakalar daha fazladır. Bu nedenle daha güçlü ürünlere ihtiyaç duyarlar. Kişinin ve cilt yaşı da önemlidir. Zamanla cildin emme gücü azalır.

Dolayısıyla ya daha güçlü ürünler seçmek ya da kullanma sıklığını artırmak gerekir. Cilt çeşitliliğinin yanısıra özellikleri de fazladır. Bu özellikler o kadar fazladır ki bazen cilt uzmanları bile teşhiste yanılgıya düşmektedir. Her cilt için uygulanan maskeler bile bazen alerjik durumlar veya yanlış etkilerde bırakabilir.

Bu nedendendir ki cildinizin özelliklerini bir uzmana danışarak öğrenin. Bir çok güzellik uzmanı sitemizdeki maskelerin her cilde uygulanabileceğini ifade ediyor. Maskeyi uygulamadan önce cildinizin yaşını ve hangi tip cilde sahip olduğunuzu, özelliklerinin neler olabileceği konusunda geniş bilgiye sahip olmalısınız.

Unutumayın bilinçli bakım genç kalmanızı sağlayacaktır. evlilikler.com''dan seçtiğiniz ve cildinize uygulayacağınız maskeyi mutlaka bir cilt veya güzellik uzmanına bildiriniz. Sizin seçtiğiniz maske belki cildinize uymayabilir. İleride kendi hatalarınızdan doğabilecek sonuçlar sizi üzebilir. İşte size her cilt için uygulanabilecek güzellik maskeleri;

KİVİ MASKELERİ:

Tropikal ülkelerin en ünlü ve en besleyici meyvesi Kivi''nin cilt sağlığında büyük etken bıraktığı belirtilmektedir. Vitaminsel ve içerdiğin besin ve asitleri bazı karışımlarla birlikte inanılmaz güzelliklere evsahipliği yapmaktadır. Bu özel meyve ABD ve Avrupa''da cilt güzelliği ve cilt deformasyonlarına karşı uzmanlar


. tarafından kullanılmaktadır. Diğer meyvelerdeki gibi Kivi''nin içinde asitler ve turunçgillerde olduğu gibi fazla C vitamini bulunmaktadır. Unutmayın bir çok meyve asidi cildin yenilenmesinde büyük etken olmaktadır. Meyve asitleri cildimizin yüzeyindeki ölü deri tabakasını hafifçe soyarlar. Yani "peeling" yaparlar. Böylece cildin rengi canlanır, yumuşar ve hafif lekeler, siyah noktalar azalır.

Ölü deri atıldığı için cilt yenilenir, kolajen sentezi canlanır, içten dışa doğru dolgunluğu ve esnekliği artar. Meyve asitlerinde mikrop üremesi zordur. Tümünün anti bakteriyel özelliği vardır. Bu nedenle sivilcelere de çok iyi gelmektedir. C vitamini deposu halini alan Kivi''de B vitamini ve zengin mineraller içerisinde bulundurmaktadır. Fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller içeren Kivi''nin cilt maskesi için bulunmaz bir meyvedir.


Kivi kompresi: Cilt temizliğini ılık suyla yaptıktan sonra cildinizi ovmadan havluyla yumuşak bir doku şeklinde kurulayın. Daha sonra manavdan aldığınız kivinin kabuğunu ince ince soyun. Daha sonra blenderle veya bir kap içinde kaşıkla iyice ezerek sıvı hale getirin. Daha sonra sargıbezi ile veya steril olmuş bir bezle yüzünüze kompres yapın.

Yaklaşık 10 dakika kadar kompres işlemini yapabilirsiniz. Kivi cildinizde kuruduğu için direkt olarak cildinizi hareketlendirmiş olacaktır. Cilt Kiviyi kolay enzimlediği için canlı hücreye kadar ulaşmaktadır. Kompresinizi her sabah yaptığınızda farkı göreceksiniz.

Normal cilt için kivi maskesi: Normal cilt bildiğiniz gibi bakımlı bir cilttir. Parlak ve pürüzsüz yapısıyla dikkatleri çeker. Cildinizin bakımlı kalmasını istiyorsanız eğer, sadece zeytinyağı içeren sabunla yıkamanız yeterlidir. Bununla birlikte cildinize haftada 2 kez kivi bakımı uygulayın. Kivi maskesi yapmak için, 1 adet kivi ve 1 muz yeterlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder