16 Kasım 2009 Pazartesi

Makyaj Trendleri

2009 yaz makyajı kadınlara geniş bir renk kartelası sunuyor. Hem modaya hem de tarzınıza uygun makyaj renkleri:


GÖRÜNÜM:

■SEVİMLİ PEMBE
■PASTEL – GÖKKUŞAĞI TONLARI
■KIRMIZILI KADIN
RENKLER:

■PEMBE,PEMBE VE YİNE PEMBE…
■ŞEFTALİ VE MERCAN TONLARI
■TEN RENGİ – METALİK TONLAR
GÖRÜNÜM:

SEVİMLİ PEMBE : Piyasanın başlıca büyük makyaj markaları, ilkbahar serilerini “pembe” renk üzerine kurdular, hatta kolleksiyon isimleri bile “pembe” yi çağrıştırıyor. Sezonda 2 farklı şekilde çiçeklerden ilham alınmış görünüm var: 1. anahtar tonlar, buzlu sardunya ve soluk gül çiçeği rengi. sıcak pembe dudaklar ve yanaklar ile gözler, dudaklar ve yanaklarda kullanılan sıcak renkler, güçlü hatta punky bir görünüm yaratıyor. 2. Yada hafif pastel tonlar ile birlikte zarif bir prenses hissi yaratılıyor. Bu sezon parıltılı renklerde daha az vurgu var. Dudaklar ipeksi veya parlak görünüm yerine daha çok tebeşirimsi mat görünüyor.

PASTEL – GÖKKUŞAĞI TONLARI: Gözlerde sürekli değişen gökkuşağı renkleri olarak; tatlı leylak, parma menekşesi, soluk turkuaz ve nane renklerinin yanısıra donuk pembe rengi kullanılıyor. Maksimum etki için, parlak mercan yada ahududu renginde güçlü dudaklar ile göz alıcı görünüm ile bir takım oluşturmakta. Ten rengi nötr bırakılıyor fakat renklerin etkisini maksimum düzeye çıkarmak için ışıltılı yanar döner tonlar kullanılıyor.

KIRMIZILI KADIN: Diğer bir güçlü renk hikayesi, klasik baştan çıkaran tehlikeli kadın hissi için, pembenin fuşya veya scarlet kırmızısına dönüşmesidir. Temel cazibe olarak, öpülesi saten kıvamında dudaklar, kusursuz ten ve duman rengi gözler ile bir bütün oluşturup için için yanma hissi uyandırıyor.

RENKLER:

PEMBE, PEMBE VE YİNE PEMBE: Bu ilkbahar tüm markalarda pembe renk hokum sürüyor. En yaygını; suni pamuk helva tonları….

ŞEFTALİ VE MERCAN TONLARI: Sezonun olmazsa olmaz renklerinden biri de şeftalimsi mercan tonları…renk skalasında; sardunyadan soluk krem rengi portakala yada karamela tonlarında tatlı portakala rastlamak mümkün…Bu renkleri daha çok dudak ve tırnaklarda görebiliyoruz…yanaklar ve gözlerde bu sıcak tonlardan yararlanıyor fakat biraz daha donuk tonlarda…

TEN RENGİ – METALİK TONLAR: soluk ten rengi, enerjik pembeler ile birlikte 2009 ilkbaharının olmazsa olmazları arasında yer almakta. Hafif metalik parıltı, ışığı yansıtmaya yardımcı olur ve ışıltılı bir ten görünümü yaratır. Soluk gül pembesi, kayısı bronz rengi, mink, altın ve istiridye renkleri, bir tutam yanardöner hareler de katılarak kullanılıyor. Canlı renkleri kullanmayı sevmeyen tüketiciler için ten rengi metalik renkler tanrının bir lütfu olarak görülebilir..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder