17 Kasım 2009 Salı

Yüz Şekline Göre Makyaj Teknikleri, Makyaj Sırları, Yuvarlak Yüze Makyaj

Bu yazıda sizlerle yüz şekline göre makyaj yapmanın inceliklerini paylaşmak istedik. Bu makyaj sırlarını uygulayarak güzelliğinizi diğer insanlara da göstermiş olursunuz.

Uzun Yüz için Makyaj Teknikleri:
Uzun yüz şeklinde uzunluk genişliğin bir buçuk katından fazladır ve amaç uzunluğu azaltmaktır. Tam çene altından yukarı doğru ve çene çizgisi etrafında kalın çizgiler yapın. Alnın kenarlarından şakaklara doğru gölge yapın. Dış kısmına daha koyu olmak üzere yanak kemiğine allık sürün. Allığı kulağa yakın bölgeye kadar uzatın.

Yuvarlak Yüz için Makyaj Teknikleri:
Yuvarlak yüzde genişlik uzunluğun üçte ikisinden fazladır ve amaç hatları keskinleştirmek ve inceltmektir. Yanak kemiklerinin altında, yanakları içeri çekerek çukurlar yaratın. Allığı önce kulaklardan burna doğru, bu çukur üzerinde sürün. Sonra yukarıya alına doğru uygulayın. Yüz ortasını açık renk bir pudra ile aydınlatın.

Oval Yüz için Makyaj Teknikleri:
Oval yüz şeklinde uzunluk genişliğin bir buçuk katı kadardır. Bu yüz biçimi şekillendirme gerektirmez. Allığı doğrudan elmacık kemiği üzerine uygulayın. Şakaklara doğru yönünü yukarı çevirin. Yüzünüzün daha ince görünmesi için, şakaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve çene altınıza büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sürün. Daha açık renk pudrayla alnınızı, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder